קטגוריות באתר

אוכל ובישול אומנות ובידור אינטרנט ביטוח בנייה, עיצוב הבית בנקאות ופיננסים בעלי חיים בעלי מקצוע חברה ומדינה חוק ומשפט הובלות טיפוח ויופי טכנולוגיה ומחשבים לימודים והשכלה מדעים אירועים רוחניות ומיסטיקה נדלן תוכנות יום הולדת ספורט כושר ותזונה תיירות רכב ותחבורה עזרה וייעוץ משפחה וקהילה צרכנות וקניות דרושים וכח אדם בריאות

פרקטית, שימושית, חסכונית ויפה - הכירו פרגולה תלויה

 

פרגולות בכלל ופרגולה תלויה בפרט מכסה או נכון לומר מקרה ( מלשון קירוי ) שטח שבו אנו עושים שימוש. יש פרגולות שמשמשות לעיצוב ויש כאלו שאנו ממש יושבים תחתיה ונהנים מההגנה שלה עלינו מהשמש או מהגשם. יחד עם זאת פרגולה תלויה כשמה כן היא, היא תלויה ללא עמודים וזה יתרון גדול.

פרגולה תלויה מאפשרת לנו לנצל את השטח המקורה בצורה יעילה וטובה יותר. יש סוגים שונים של פרגולות שנבדלים  ביניהם ראשית כל בחומרי הגלם מהם הן עשויות ובשיטה שהתקינו אותן. אלו פרגולות שמחייבות ייעוץ מקצועי והבנה מלאה בשיטות וסוג העבודה, לכן מומלץ מאוד לבחור היטב את החברה שתתקין לכם .

 

מה היא פרגולה תלויה?

פרגולה מורכבת מ 2 חלקים עיקריים, הגג שהוא המגן עלינו משמש או ממים בחורף והבסיס או העמודים או כל דבר אחר שמטרתו להחזיק את הקירוי באוויר על מנת שהייעוד שלו יתקיים. יש כמה סוגים של פרגולות כאשר ההבדלים ביניהם הם חומרי הגלם שמהם הן נבנו והאופן שבנו אותן. ההבדלים בחומרי הגלם של פרגולה תלויה הם בדיוק כמו בכל סוג או סגנון אחר של פרגולות בין אם הן על עמודים או תמוכות על קיר. הנפוצה ביותר היא זו שהקירוי מקובע לעמודי תמיכה, לעיתים אלו 4 עמודי תמיכה עצמאיים ולעיתים אלו 2 עמודי תמיכה בחזית והצד השני של הקירוי מקובע לקיר. לעומת זאת פרגולה תלויה מעוגנת תמיד מצד אחד לקיר ואילו הצד הרחוק יותר מעוגן לאותו קיר אך בגובה ועם כבלי פלדה או מוטות ברזל. למעשה פרגולה תלויה היא כמו כל פרגולה אחרת רק ללא הרגליים התומכות. יש סגנונות רבים של פרגולות תלויות כאשר ההבדלים ביניהם לרוב יהיה חומר הגלם מהן הן עשויות ואם הקירוי אטום למים או לא.

 

הגודל כן קובע

הגודל של פרגולה תלויה מושפע מהשטח המקורה, אולם בחירה של חומר גלם לפרגולה מאלומיניום יקל על המשקל מאוד ויאפשר לכם לבנות פרגולה גדולה יותר, לעומת זאת בנייה בברזל אולי זולה יותר אך בעלת משקל כבד ואז הפרגולה התלויה תהיה קטנה יותר. בעבר הלא רחוק היה נהוג לבנות פרגולה תלויה מברזל מהסיבה שהברזל הינו חומר גלם חזק מאוד, ניתן היה לבנות פרגולה בעלת פרופילים דקים ועדיין לא לפגוע ביציבות שלה. אולם כיום פרגולות אלומיניום חוסכות לנו לא רק במשקל אלא גם בהוצאות התחזוקה, פרגולה תלויה מאלומיניום לא צריכה תחזוקה כלל וגם אחרי שנים רבות עדיין היא תראה אותו דבר ללא דהייה של צבע או ירידה ביציבות. האלומיניום הפך בשנים האחרונות להיות חומר גלם מועדף לבניית פרגולה תלויה בדיוק בשל הסיבות ההלו לכן טמונות בעובדה שהאלומיניום אינו פגיעה, הוא לא ניזוק ממזג אוויר ויש לו שרידות גבוהה מאוד ולשנים רבות.

סרטון מעניין