קטגוריות באתר

אוכל ובישול אומנות ובידור אינטרנט ביטוח בנייה, עיצוב הבית בנקאות ופיננסים בעלי חיים בעלי מקצוע חברה ומדינה חוק ומשפט הובלות טיפוח ויופי טכנולוגיה ומחשבים לימודים והשכלה מדעים אירועים רוחניות ומיסטיקה נדלן תוכנות יום הולדת ספורט כושר ותזונה תיירות רכב ותחבורה עזרה וייעוץ משפחה וקהילה צרכנות וקניות דרושים וכח אדם בריאות

טיפים לצביעה נכונה של חדר ילדים

צביעה של חדר ילדים הוא לרוב פרויקט מרגש וכל פעם מסיבותיו. אם זה עבור חדר תינוקות של פעוט שזה עתה נולד, ואם זה עבור חדר של ילד שכבר הספיק לגדול והתבגר ויש לשנות את החדר לצרכיו החדשים - כך או כך מדובר במשימה מהנה, ובוודאי גם שמאפשרת לנו כהורים לממש את כל הפנטזיות העיצוביות של העזנו לממש בחדרים של ה'מבוגרים'. קבלו כמה טיפים הן מההיבט של העיצוב והן מההיבט הטכני של תהליך צביעה נכון של חדרי ילדים:

צביעה של חדרי ילדים מאפשרים לנו ה'מבוגרים' ללכת עם הצבע עד קצה גבול היכולת, מתוך אתר טמבור

1. קודם כל קונספט

כאשר ניגשים לפרויקט של עיצוב חדרים בכלל, ועיצוב חדרי ילדים בפרט, רצוי להחליט כשלב ראשוני מה יהיה הקונספט של החדר. מהו קונספט? קונספט הוא כמו סיפור מסגרת שמאגד תחתיו נושאים שונים. נושאים צבעוניות, חומריות וקומפוזיציה. היתרון בהגדרה של קונספט מתבטא בכך שהוא מקל מאוד על תהליך העיצוב, אך יתרה מכך, קונספט עוזר לייצר עיצוב פנים בעל מסר ברור ונעים לעין עבור השוהים בו.

כיצד מחליטים על קונספט?

בכדי להחליט על קונספט אפשר להיעזר בנושא כמו סיפור ילדים מוכר ואהוב על בעל החדר, ואפשר לצאת מנושא כללי יותר כמו כוכבים בחלל, או עולם של פיות, כדורסל או כדורגל ואין סוף לרעיונות. גם נושא כמו חומר גלם מובהק או צבעוניות ברורה יכולים לשמש כקונספט וסיפר מסגרת.

טיפ: כאשר מחלטים לעבוד עם קונספט עיצובי חשוב מאוד להיצמד אליו לאורך התהליך ולא לסטות ממנו. דרך טובה לעשות זאת היא להיעזר בלוח השראה. לוח השראה הוא מעין לוח שמאגד רפרנטים שמתארים את הקונספט שלכם. זה יכול להיות באמצעות גזרי תמונות ממגזינים או מבלוגים, זה יכול להיות דוגמאות של בדים חומרים וצבע שמודבקים על לוח אחד, זה יכול להיות תמונות אווירתיות שמסבירות את הרוח של הדברים אליהם אתם שואפים להגיע בעיצוב החדר. את לוח ההשראה ניתן לעדכן בעזרים ויזואליים גם במהלך תהליך העיצוב, וגם חשוב לדאוג שהוא יוצב לנגד עינכם לאורך כל תהליך העבודה. לוח ההשראה מבטיח ל שלא תסטו מהנושא, ותגלשו למחוזות אחרים, ותיצמדו לתוכנית המקורית.

אחר כך בוחרים חומר גלם

אחרי שהגדרתם קונספט שברור לעצמכם ,אם באמצעות מילים ואם באמצעות אמצעים חזותיים כמו לוח השראה, וכמו כן דאגתם לתקשר את הרעיון עם מעצב הפנים שאמון על תהליך העבודה, זה הזמן לעבור לבחירה של חומרי הגלם. חומר גלם אחד יהיה החומר ממנו עתידיים להיות עשויים הרהיטים והארונות – אם מעץ, מלמין, מתכת או פלסטיק. חומר גלם נוסף יכול להתבטא בריצוף - אם קרמיקה או פרקט, וחומר גלם אחר הוא צבע לקירות. בבחירה של צבע חשוב מאוד הגוון, אך במקרה של חדר ילדים גם לחשוב לא פחות הוא ההרכב של הצבע. סדרת סופר קלין של טמבור היא סדרה משולמת לכיסוי קירות של חדרי ילדים, ויכולה להקל באופן משמעותי על תחזוקת הצבע וניקיונו. סדרת סופרקריל קלין של טמבור מצטיינת בחומרים ידידותיים לסביבה ובמידת רחיצות גבוהה המקלה על הסרת כתמים מהקיר. היתרון הגדול בסדרה הוא בכך ש ניתן למצוא אותה ב-400 גוונים שונים לבחירה מתוך מניפת הצבעים של טמבור.

ואפשר לשדרג

בכדי להעשיר ולשדרג את התוצאה הסופית של צביעת הקירות ניתן להשתמש באפקטים שונים על גבי הצבע. ישנם אפקטים רבים בעולם הצבע, וישנם שני אפקטים שמתאימים במיוחד לעיצוב של חדרי ילדים. אפקט אחד הוא ה'פנטזיה ווש' באמצעותו ניתן לייצר מראה של עננות עדינה ומרגיעה עם מעברי צבע הדרגתיים. האפקט הנוסף הוא ה'פנטזיה מנצנץ' שנותן אפקט של נצנוץ על גבי הקיר למראה מרהיב עשיר שהופך כל חדר לממלכה קסומה.

דרך נוספת להעשיר ולשדרג את תוצאת הצביעה הסופית היא שימוש במדבקות קיר או שבלונות ייחודיות לצביעה על גבי הקיר, זו גם דרך נהדרת לחזק את הקונספט העיצובי של החדר. המדבקות מגיעות בשפע של צורות שניתן להתאים אותם כמעט לכל סיפור ושפה עיצובית.

טיפ: את חומרי הסטנסיל שנותרים מהפרויקט - אל תזרקו! זהו חומר נהדר ליצירה עם ילדים, לעיטור מחברות, קופסאות ויצירות נוספות.

אפקט 'פנטזיה- ווש' נותן מראה של עננות עדינה שמאוד מתאימה לעיצוב של חדרי ילדים, מתוך אתר טמבור

צביעה למתקדמים

בדיקה ראשונית- ישנם משתנים רבים שיכולים להשפיע על האופן בו גוון הצבע מתקבל בחדר. משתנה אחד הוא מספר השכבות שתיישמו, משתנה נוסף הוא תאורת החדר – גם התאורה ה טבעית וגם התאורה המלאכותית, והמשתנה השלישי היא נוכחות של צבעים נוספים בחדר אשר משפיעה על האופן בו מתקבל הצבע. התנסות בצבע היא הדרך הטובה ביותר להגיע לתוצאה מושלמת. אם החלטתם לצבוע קיר או רהיט, דאגו לבצע כמה ניסיונות צבע על משטח ניסיוני או פינת קיר נידחת בקצה החדר, ובדקו כיצד הצבע שבחרתם מתקבל ב'תנאים האמתיים' בו נמצא החדר. כיוון שבוודאי יראה הצבע מעט שונה מהאופן בו הצבע ירא לכם בקטלוג, תוכלו לחסוך לעצמכם הפתעות בלתי צפויות.

דוגמאות של צבע, לפני היישום על פני הקיר תחסוך לכם הפתעות בלתי צפויות, מתוך אתר טמבור

התאמת סוגי צבע שונים למשקופים - לצביעה ברמה מקצועית של החדר, יש להתאים בין סוג הצבע, לסוג חלקי הקיר עליו צובעים. לקירות עצמם יתאים צבע אקרילי כדוגמת סדרת סופרקריל קלין שאותו ניתן להשיג בכל אחד מהגוונים במניפת הצבים של טמבור, ולמשקופים יתאים סוג צבע אחר כדוגמת פוליאור, גם כן של חברת טמבור, שהא צבע אטום וייעודי למשימות מסוג זה. לצביעה ברמה מקצועית, השתמשו בגוונים זהים משני סוגי הצבעים, הן הפוליאור והן הסופרקריל, לאותו חדר.

חיבורים מדויקים - שילוב שני צבעים שונים בחדר יכול לייצר מראה שמח וססגוני, לדוגמה שני קירות סמוכים זה לזה עם צבעים מנוגדים. אך בכדי שתתקבל תוצאה מקצועית חייבים לדאוג שהחיבור ביניהם יהיה נקי וברור. כיצד עושים זאת? ניתן להיעזר במסקינטייפ (כזה שקל להסיר אותו) שילווה את החיבור בין שני הקירות, את המסקינטייפ תסירו בסיום הצביעה. תיקונים קלים של צבע אפשר לעשות עם מכחול עדין או מטלית לחה.

לצביעה מקצועית חשוב לדאוג לחיבורים נקיים נקיים בין גוונים שונים של צבע, מתוך אתר טמבור http://www.tambour.co.il

סרטון מעניין