קטגוריות באתר

אוכל ובישול אומנות ובידור אינטרנט ביטוח בנייה, עיצוב הבית בנקאות ופיננסים בעלי חיים בעלי מקצוע חברה ומדינה חוק ומשפט הובלות טיפוח ויופי טכנולוגיה ומחשבים לימודים והשכלה מדעים אירועים רוחניות ומיסטיקה נדלן תוכנות יום הולדת ספורט כושר ותזונה תיירות רכב ותחבורה עזרה וייעוץ משפחה וקהילה צרכנות וקניות דרושים וכח אדם בריאות

איך להתגבר על בטחון עצמי נמוך

למרות שאנחנו לומדים לתקשר עם הסביבה מגיל קטן מאוד, רובנו עדיין סובלים מחוסר ביטחון בצורה כזו או אחרת. לעתים, הדבר יכול להתבטא בחששות שכמעט ואינן מורגשות, אך ישנם גם מקרים מורכבים יותר הדורשים התערבות של איש מקצוע. במאמר זה אספנו עבורכם טיפים של פסיכולוגים מומלצים שיעזרו לכם להתגבר על ביטחון עצמי נמוך.

כיצד מתבטא ביטחון עצמי נמוך?

הדבר יכול להתבטא בצורות שונות מאוד: חלק מהאנשים לא מצליחים "לעמוד על שלהם" ותמיד מוותרים על הדעה שלהם תחת לחץ. ישנם כאלה שלא מצליחים לבטא את רגשותיהם, מה שמשפיע על יצירת חברויות והופכים להיות "זאבים בודדים"

הדבר יכול להתבטא גם באי יכולת להגיד "לא", זה סוג האנשים שלא מצליחים לסרב ומפחדים להעליב בתגובה לבקשה או דרישה של מישהו. לצערנו, אנשים אלה, לעתים קרובות, מנוצלים על ידי אחרים.

פסיכולוגים מומלצים טוענים כי חוסר ביטחון עצמי יכול לנבוע מהעדר יכולת להבין רגשות של אנשים אחרים. הבן אדם כאילו "לא שומע" את הצד השני, לא מצליח להבין את רגשותיו וזה מרגיש כאילו מדבר עם קיר. בשל כשלון מתמיד בתקשורת בינאישית, נבנה מטען רגשי של פחד וייאוש הנגרר אל תוך קונפליקטים עם הסביבה.

אם הנכם יכולים להגיד בלב שלם שאינכם סובלים מחוסר בטחון עצמי נמוך - אתם אנשים מאושרים. עם זאת, לעתים קרובות כ90% מהאוכלוסיה סובלים בקשיים בתקשורת ואצל כל אחד זה מבתטא אחרת - מישהו לא מצליח להכיר נשים/גברים ומישהו אחר סובל מפחד במה.

על מנת להתגבר על חוסר בטחון עצמי נמוך, פסיכולוגים מומלצים מציעים להפוך את הפחד לאתגר וסוג של משחק. אם הבעיה שלכם היא להגיד "לא", בתחילת היום דמיינו שאתם במשימה סודית ועליכם להגיד כמה שיותר "לא" ביום אחד.

סרטון מעניין