קטגוריות באתר

אוכל ובישול אומנות ובידור אינטרנט ביטוח בנייה, עיצוב הבית בנקאות ופיננסים בעלי חיים בעלי מקצוע חברה ומדינה חוק ומשפט הובלות טיפוח ויופי טכנולוגיה ומחשבים לימודים והשכלה מדעים אירועים רוחניות ומיסטיקה נדלן תוכנות יום הולדת ספורט כושר ותזונה תיירות רכב ותחבורה עזרה וייעוץ משפחה וקהילה צרכנות וקניות דרושים וכח אדם בריאות

מיסוי חברות בינלאומיות

להקים חברה זרה במקלט מס כמו קפריסין ואירלנד  שבהם שיעורי המס נמוכים מאוד, זאת משימה קלה ביותר: אין צורך בליווי של משרד רואי חשבון אלא משימה טכנית שעולה כמה דולרים ויש לך חברה עם תעודה ותקנון.

ברור כי תושב ישראל אשר מושך דיבידנד מחברה חייב בתשלום מס, אולם כאן אנחנו מדברים על מיסוי חברות מהכנסות. אז מהם הקריטריונים למיסוי?

אם הניהול בחברה מתקיים בישראל אז רואים אותה כחברה ישראלית לכל דבר ועניין.

מה מקור ההכנסה - הקמתם חברה זרה שמעניקה שירותים לשוק האמריקאי בלבד אבל חלקכם עובדים ממשרדי החברה בישראל וחלקכם עובדים מחו"ל. האם היה אינטרס עיסקי אמיתי להקמת החברה בחו"ל?

חברה נשלטת זרה - הרפורמה במיסוי קבעה כי רווחים מהכנסות פסיביות של חברות שנמצאות בשליטת תושבי ישראל ואשר לא חולקו לבעלי מניות ימוסו כאילו מדובר בדיבידנד.

מיסוי חברות בינלאומיות הפך לעניין מסובך. תמיד בדיונים עם רשויות המס הנושא של סעיף 86 עולה ונמצא על השולחן וצריך לדעת לתת את התשובות הנכונות באמצעות חוות דעת על ידי רואה חשבון מנוסה המתמחה גם במיסוי חברה בע"מ.

סרטון מעניין