תפקידיו של עו"ד דיני משפחה:

גירושין הוא תהליך מורכב ותמיד מדובר בקונפליקט ובחלק מהמקרים מרגיש כל צד שהאדם שהיה קרוב אליו ביותר הפך בין רגע לאויב מספר אחד שלו. במצב כזה של סערת רגשות פנייה אל עו"ד דיני משפחה שהוא עורך דין גירושין תעזור לשמור על קור הרוח ולפעול ביעילות לשמירה על האינטרסים של שני הצדדים.

עו"ד יכול לסייע במספר דרכים: ראשית, עליו לבחון את כל הנתונים המוצגים לו ולגבש עבור הלקוח שלו אסטרטגיה ברורה לגירושין. עליו להבין מה הלקוח מעדיף: משמורת מלאה על הילדים או זכויות ביקור, חלוקת רכוש, או אולי סיום מהיר לתהליך. האסטרטגיה הכללית שעל עורך דין דיני משפחה לגבש צריכה להשיג את מירב המטרות שבעדיפותו העליונה של הלקוח תוך ויתורים בנושאים החשובים פחות.

מרבית המומחים ממליצים על פנייה אל עו"ד דיני משפחה בשלב מוקדם ככל שניתן. לעתים כדאי לפנות אל עורך דין גירושין עוד לפני השיחה עם בן או בת הזוג. בחלק מהמקרים, לדוגמה כאשר מדובר בבגידה,  יעסיק עורך דין הגירושין משרד חקירות להשגת הראיות, ולכן עדיף לא לספר לבן או בת הזוג על הכוונות. בהמשך, ייצג העורך דין את הלקוח/ה בדיונים בבית משפט לדיני משפחה או בית דין רבני להשגת המטרות שנקבעו.

אם מדובר בגירושין ללא מחלוקות מהותיות, ניתן להיעזר בעו"ד גירושין רק לצורך ההסכם, ובמקרה כזה יכול להיות שעורך דין אחד ייצג את שני הצדדים. בחלק מהמקרים עו"ד גירושין יכול להציע למתגרשים טיפול זוגי שעשוי לעזור למנוע את הגירושין או לסייע בתהליך פירוק התא המשפחתי.