קטגוריות באתר

אוכל ובישול אומנות ובידור אינטרנט ביטוח בנייה, עיצוב הבית בנקאות ופיננסים בעלי חיים בעלי מקצוע חברה ומדינה חוק ומשפט הובלות טיפוח ויופי טכנולוגיה ומחשבים לימודים והשכלה מדעים אירועים רוחניות ומיסטיקה נדלן תוכנות יום הולדת ספורט כושר ותזונה תיירות רכב ותחבורה עזרה וייעוץ משפחה וקהילה צרכנות וקניות דרושים וכח אדם בריאות

קורס עזרה ראשונה יכול להציל גם את החיים שלך!

הידעת שלכל הורה קורס שכזה יכול להיות הכרחי? אז כן, אם אתה הורה לילדים יש לך אחריות עליהם ויש שיגידו שהורה שלא עבר קורס כזה קצת חסרה לו אחריות. אני לא רוצה לעצבן אף אחד ואני בטוח שרוב ההורים לא עברו את הקורס אבל חשוב לי להעלות את המודעות בעניין דווקא בגלל שזהו קורס די קצר שכל אחד יכול לעבור אין סיבה שלא כולם יעברו אותו וקצת תמוהה בעיני שזה לא חובה. קורס עזרה ראשונה כשמה כן היא, ברגע של מחלה או פציעה ולפני שמגיעים, אם מגיעים הצוותים הרפואיים המקצועיים אל החולה או הפצוע או שלפני שהוא מגיע אליהם, אנחנו נגיש או שיגישו לנו טיפול של עזרה ראשונה שלעיתים יכולה להציל לנו או לקרובינו את החיים!

אז מה לומדים בקורס הזה?

בכל קורס עזרה ראשונה לומדים להעניק טיפול רפואי ראשוני כמו החייאה, קיבועים, חוסמי עורקים, חומרים נגד כוויות, כדורים נגד כאבים ועוד.. מאוד נחמד שיש לנו את כל הציוד הזה בערכת עזרה ראשונה אבל כל אלו לא שווים אם לא יודעים להשתמש בהם. אנחנו לא נהיים חובשים ברגע שעברנו קורס מגישי עזרה ראשונה.  לומדים בקורס לעשות הנשמות ואת הסוגים, לומדים לעסות את שריר הלב, לעשות קיבועי שרירים ולחסום את הדם וכל אלו יכולים להציל נפש אחת ואיך אומרים, המציל נפש אחת… עזרה ראשונה גם עוזרת במצבים של מחלות כגון אפילפסיה, סוכרת ודום לב. אלו מחלות שבהם חייו של החולה יכולים ממש להיות תלויים בכם ולעולם לא נדע מתי נצטרך לדעת להעניק את העזרה הזאת.

מי מעביר קורסים של עזרה ראשונה?

ישנם לא מעט מקומות שבהם לומדים להעניק עזרה ראשונה, בצבא כל חייל מרובאי 03 ומעלה עובר קורב כזה, באוניברסיטה גם יש מגמות כמו תיאטרון שבהם זה בגדר חובה ומקבלים את הקורס בחינם. ישנם גם חברות כמו מגן דוד אדום וחברות פרטיות אשר מעבירות את הקורסים החשובים האלה בתשלום ויש להם כמה סוגים בדרך כלל:קורס קצר של 4 שעות בלבד שבו לומדים החייאה בסיסית של מבוגרים ומבוא לחוסר הכרה, הנשמה במבוגר, חבישה וטיפול בכוויות. לאחר מכן יש את הקורס של ה 8 שעות שבו כבר מרחיבים על טיפול ראשוני במחלות, בפגיעות מבעלי חיים וגופי זרים. לאחר מכן יש את הקורס השלם של עזרה ראשונה שהוא בדרך כלל בין 40 ל 80 שעות, תלוי בחברה שמעבירה ובו כבר לומדים דברים יותר לעומק, כמו החייאה בילדים, הגשת עזרה ראשונה באירוע רב נפגעים. לומדים על טיפול בכוויות ועל סוגים של טראומות. לומדים על פגיעות אקלים ואף על מחלות זיהומיות כמו איידס צהבת ושחפת. חשוב למצוא קורס שיש בו את כל המאפיינים האלו והוא מועבר על ידי צוות מקצועי שעבר אירוע אחד או שניים ויודע על מה הוא מדבר. בסופו של דבר אין לדעת מתי באמת נצטרך להשתמש בידע הזה ואם בכלל אבל עדף להיות בטוח מאשר להצטער על כך בסוף.

סרטון מעניין